Wybory 2015


Referendum
Ogólnokrajowe
2015Akty prawne


Projekty uchwał


WolontariatInformacja dotycząca obsługi
osób niesłyszących w
Urzędzie Miasta Leszna
Urząd Miasta Leszna
ul. Kazimierza Karasia 15
64-100 Leszno
tel. (0-65) 529 81 00
e-mail: um@leszno.plWymiar podatku na 2008


WYMIAR PODATKU NA 2008 ROK

Jak co roku, o tej porze, do właścicieli budynków, mieszkań i gruntów zawita 37 pracowników Urzędu Miasta, doręczających decyzje ustalające wysokość podatku od nieruchomości, podatku rolnego i leśnego.

Decyzje otrzyma 11.600 podatników. W tym roku zostało wydanych 1.400 decyzji więcej niż w roku ubiegłym. Podatników podatku rolnego i leśnego nie jest na terenie Miasta Leszna zbyt dużo: 160 osób fizycznych w podatku rolnym, 3 osoby w podatku leśnym i 400 osób opłaca podatek w formie łącznego zobowiązania pieniężnego. Przewiduje się, że do kasy miejskiej z tego tytułu wpłynie 6.258 tys. zł.

Znacznie więcej natomiast, jest podatników podatku od nieruchomości, a ilość ich wciąż wzrasta, szczególnie zaś w ostatnim okresie. Głównie spowodowane jest to wyodrębnianiem lokali mieszkalnych.

Decyzje powinny być doręczone adresatom do dnia 1 marca. Osoba, której nie uda się doręczyć pisma otrzyma zawiadomienie (awizo) o możliwości odbioru decyzji w Urzędzie Miasta. Jeżeli nie zgłosi się w ciągu 7 dni po odbiór, otrzyma kolejne zawiadomienie. Po upływie następnych 7 dni doręczenie uważa się za skuteczne, pomimo, że fizycznie do odbioru decyzji nie doszło.

Termin zapłaty pierwszej raty ustalony jest na dzień 15 marca.

Przypomina się również, że do końca marca należy zapłacić opłatę od posiadania psów (25 zł od psa) oraz opłatę za wieczyste użytkowanie gruntów. Na tą ostatnią nie wystawia się decyzji, należy więc pamiętać samemu oraz zadbać o to by opłata wpłynęła na konto Urzędu w ostatnim dniu terminu, w przeciwnym razie będą naliczane odsetki za zwłokę.

Bez dodatkowych opłat można zapłacić podatek w punktach banku PKO BP SA usytuowanych:

w Urzędzie Miasta przy ul. Karasia 15 i ul. Wałowej 5,
w oddziałach banku przy ul. Sikorskiego i w Rynku
oraz w ekspozytura banku przy ul. Zamenhofa.

Informacje podatkowe i wzory druków dostępne są na stronie internetowej:

www.bip.leszno.pl


Autor informacji: Krystian Raburski
Informację wprowadził: 43
Opublikowany dnia: 2008-02-22
Wprowadzony do BIP dnia: 2008-02-22
Zmian: 0
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.