Wybory 2015


Referendum
Ogólnokrajowe
2015



Akty prawne


Projekty uchwał


Wolontariat



Informacja dotycząca obsługi
osób niesłyszących w
Urzędzie Miasta Leszna




Urząd Miasta Leszna
ul. Kazimierza Karasia 15
64-100 Leszno
tel. (0-65) 529 81 00
e-mail: um@leszno.pl



Stawki podatku od nieruchomo??ci obowi?zuj?ce w 2007 roku

Kod nadawany rodzajowi sprawy: ---

 

 

PODATEK OD NIERUCHOMOŚCI

                        

 

 

 

Podstawa prawna:            Uchwała Nr III / 17 / 2006

                                               Rady Miejskiej Leszna z dnia  21 grudnia 2006 roku

 

                                           

Roczne stawki podatku od nieruchomości na rok   2007   wynoszą:

 

1) od gruntów:

 

a)   związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, bez względu na sposób  zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków  ­–  0,60 zł od 1 m2  powierzchni

 

b)    pod jeziorami, zajętych na zbiorniki wodne retencyjne lub elektrowni wodnych  –  3,63 zł od 1 ha powierzchni

 

c)        pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego –  0,19 zł od 1 m2 powierzchni

 

2)     od budynków lub ich części:

 

a)       mieszkalnych    0,52 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej

 

b)       związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej
    – 
16,90 zł od 1m2 powierzchni użytkowej

 

c)   zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu    kwalifikowanym materiałem siewnym    8,48 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej

 

d)   zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie udzielania świadczeń   zdrowotnych    3,43 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej

 

e)    pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego z wyjątkiem wymienionych w § 1 pkt 2 lit. f    5,65 zł od 1m2 powierzchni  użytkowej

 

f)     pozostałych o konstrukcji innej niż murowana, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego –  6,05 zł   od 1 m2 powierzchni użytkowej

 

 

3)     od budowli – 2 % ich wartości określonej na podstawie art. 4 ust. 1 pkt 3 oraz  ust. 3 – 7 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych


Autor informacji: Weigt El??bieta
Informację wprowadził: 41
Opublikowany dnia: 2006-12-21
Wprowadzony do BIP dnia: 2007-11-27
Ilość zmian wpisu: 1 - pokaż poprzednie wersje
  - wersja z dnia 2006-12-28 wprowadzona przez: 18




Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.