Wybory 2015


Referendum
Ogólnokrajowe
2015



Akty prawne


Projekty uchwał


Wolontariat



Informacja dotycząca obsługi
osób niesłyszących w
Urzędzie Miasta Leszna




Urząd Miasta Leszna
ul. Kazimierza Karasia 15
64-100 Leszno
tel. (0-65) 529 81 00
e-mail: um@leszno.pl



Stawki podatku od posiadania ps??w obowi?zuj?ce od 2003 roku


 

 

Stawki roczne wynoszą :

 

  • Stawka roczna podatku od posiadania psów za 1 psa 

i niepodlegająca rozliczeniom miesięcznym wynosi                                     36,00 zł

 

 

  • W przypadku powstania obowiązku podatkowego po dniu

30 czerwca  roku podatkowego stawka podatku za jednego psa wynosi                                                                                                     18,00 zł

 

 

  • Stawka podatku od posiadania jednego psa przez emerytów

i rencistów mieszkających samotnie oraz małżeństwa emerytów

i rencistów, z którymi nie zamieszkują osoby trzecie, jeżeli jedynym

źródłem ich utrzymania jest emerytura lub renta wynosi                              18,00 zł    od każdego następnego psa                                                                      36,00 zł

 

 

  • W przypadku powstania obowiązku podatkowego po dniu

30 czerwca roku podatkowego dla pierwszego psa stawka podatku

wynosi                                                                                                         9,00zł

dla każdego następnego psa                                                                      18,00 zł

‑ z zachowaniem zasady określonej w pkt.1.

 

  • Pies poniżej 8 tygodnia życia nie podlega opodatkowaniu.

 

 PODSTAWA PRAWNA:

 

·    Ustawa z dnia 12 stycznia 1991 roku o podatkach i opłatach lokalnych (tj. Dz. U. z 2002 r. Nr poz. 84, ze zmianami) – art. 14, pkt 1 i 2

  • Uchwała Nr III / 23 / 2002 r. Rady Miejskiej z dnia 12 grudnia 2002 roku.

Autor informacji: Piotr Kasperski
Informację wprowadził: 18
Opublikowany dnia: 1991-01-12
Wprowadzony do BIP dnia: 2005-01-27
Zmian: 0




Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.